Zgrzewarki do folii to rozwiązanie dla tych którzy muszą pakować swoje produkty w folię i chcą mieć pewność, że pozostaną one w nienaruszonym stanie a odbiorca będzie miał pewność, że jest pierwszą osobą, która otwiera pakunek. Zaletą takiego rozwiązania jest całkowita szczelność opakowania, które – w połączeniu z właściwościami samej folii – chroni zawartość przed działaniem wilgoci, powietrza (w przypadku pakowania próżniowego), zanieczyszczeń czy czynników biologicznych. Jest to jedna z najszybszych i najpraktyczniejszych metod zamykania opakowań.

Dla wygody zgrzewarki do folii powinny być wyposażone w nóż, dzięki któremu można dociąć folię w precyzyjny i estetyczny sposób. Ważnym dodatkiem jest również stół roboczy, który poprawia ergonomię i wydajność pracy. Niektóre modele zgrzewarek do folii dostępne są ze specjalnym systemem rozwijania foli, który umożliwia dokładne odmierzanie folii.

Poszczególne metody zgrzewania decydują o podziale urządzeń na grupy a jedną z nich jest zgrzewanie impulsowe – polega na naprzemiennym rozgrzewaniu i schładzaniu listew pomiędzy którymi umieszcza się folie.  Za ich pomocą można wykonywać zgrzewanie folii polietylenowej i propylenowej oraz niektórych laminatów.

Wyświetlanie 1–20 z 94 wyników