Instalacje

Instalacja automatycznej linii do pakowania czasopism

W naszej ofercie znajduje się szereg rozwiązań i systemów do pakowania produktów, praktycznie dla każdej branży. Jako nowoczesna firma jesteśmy elastyczni i potrafimy dopasować się do potrzeb klienta. Dużym atutem jest możliwość dopasowania każdej z oferowanych maszyn do konkretnych produktów lub wymogów klienta. Seria maszyn z tzw linii „custom made” to nasz konik – któremu poświęcamy maksimum uwagi.

Dla jednego z naszych klientów dostarczyliśmy automatyczną linię do  pakowania czasopism, ulotek i broszur wraz z systemem automatycznego podawania zarówno produktu głównego jak i wkładek. Rozwiązanie idealne do pakowania dużych ilości czasopism, ulotek dla kolportażu. Dzięki zastosowaniu precyzyjnych podajników etykiet oraz podajnika głównego jesteśmy w stanie podawać do 5 produktów na raz co przekłada się na wydajność i możliwość redukcji personelu lub przekierowania go do innych prac.

Automatyczny maszyna typu flow-pack BELCA BE85 pozwala na pakowania dużego zakresu formatów z wydajnością do 60szt/min. Zastosowanie 4 bocznych podajników niezawodnego Niemieckiego producenta Kora-Packmat oraz jednego doczołowego podajnika do głównego produktu znacznie ułatwia i automatyzuję pracę zakładu. Zastosowanie automatycznej linii pozwoliło na przekierowanie personelu do innych manualnych prac znacznie poprawiając efektywność i skracając terminy realizacji zamówień.

linia do pakowania czasopism

Ponadto oferowany system do pakowania broszur i czasopism, po prostej rekonfiguracji ustawień i elementu grzewczego pozwala na pakowanie małych elementów w postaci np. kart pre-payd, płatniczych, lojalnościowych itp. Dzięki czemu niewielkim kosztem maszyna pakująca zyskuje nową funkcjonalność zwiększając tym samym możliwości zakładu.

Z racji iż klient wymagał dużej funkcjonalności linii, cały system został wyposażony w specjalny moduł jonizacji pozwalający na pakowanie produktów w folię termokurczliwą. Po zainstalowaniu tunelu grzewczego uzyskano wydajny i funkcjonalny system do pakowania różnorodnego asortymentu z funkcją obkurczania produktów włącznie.

Zastosowanie tego typu maszyny pakującej kierowane jest w szczególności do wydawnictw, firm co-packingowych, drukarni itp. podmiotów. Maszyny flowpack B85 to kompromis między dużymi i drogimi maszynami do pakowania wydawnictw a półautomatycznymi urządzeniami do pakowania o małej wydajności.

Zdjęcia z instalacji linii do pakowania czasopism:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *